RESTAURACE

SONORA: Spokojený host

Když jsem byl před lety v Mexiku, přesněji na Yucatanu, měl jsem docela problém najít mexickou restauraci. Respektive nevěděl jsem, jak má vlastně taková mexická restaurace vypadat. Tam, kde byli turisté, byli i indiáni se sombrery, s kytarami a v teniskách a na menu Wiener Schnitzel. Kde turisté nebyli, našel jsem většinou jen knajpy s pálenkami a téměř nebo úplně bez jídelního lístku.

Dominanta. Na stěně restaurace Sonora visí obrovská mapa Spojených států a severního Mexika

Mexiko hledejte v Praze, v restauraci SONORA, která je úspěšná již více než dvacet let !

Možná by představy o normální mexické restauraci nejlépe naplnila ta mezi Flórou a náměstím Jiřího z Poděbrad v Praze v Radhoštské 5,restauraci  Sonora. Alespoň soudě podle nabídky na jídelním i nápojovém lístku. Název odvodila od jména jednoho z mexických spolkových států a najdete tu pravděpodobně jakékoli jídlo, o kterém jste v souvislosti s Mexikem slyšeli: enchiladas, fajitas, enfrijoladas, quesadillas, chimichangas, buritos, ensaladas, chalupas, guacamole, salsa, chilpotles... A tak dál. 

K tomu ohromná nabídka různých tequil, ale ne těch, které známe ze supermarketů a v nichž se pod cenovkou 600 korun skrývá substandardní produkt s výrobními náklady dva dolary. V Sonoře mají pravé vzácné tequily ze stoprocentní agáve, většinu z nich nenajdete v Česku nikde jinde než tady.

Restaurace Sonora. 

Sonora je útulná rodinná hospůdka, po schodech dolu je ještě salonek a další místnost vyzdobená originálními obrazy.

V baru jsou nevídané skvosty jako tequily, rumy,whisky a jiné destiláty . 
Pokud budete mít štěstí a bude v podniku majitel restaurace, stačí projevit trošku zájmu o některý z drinků, dostane se vám přednášky a ochutnáte několik dalších.

Restaurace má nejvíce druhů tequil a mezcalů v české republice.

 V našem případě jsme si ochutnali guacamole a cheddar, obojí s tortilla chipsy. Guacamole byla z čerstvých avokád a chutnala znamenitě. A názvem cheddar se nenechte zmást: tenhle ,,anglický" sýr tu mají dovezen z Nového Mexika.
S chipsy chutnal velmi dobře.

Jídlo na týden

Největší šok ale představuje hlavní chod. Patrně ve snaze co nejvěrněji dodržet autentický styl tu servírují skutečné ,,americké porce". Moje fajitas mixto by bez velkého přehánění zvládly nasytit více lidí.

Na rozpálené litinové pánvi mi přinesli kopec na proužky nakrájené svíčkové a kuřecího masa smíchaného s paprikou, cibulí, česnekem, kořením a speciální omáčkou. K tomu na talíři několik tortill, rajčata, sýr, hlávkový salát, kysanou smetanu, ochucenou mexickou rýži, papričky jalapenos a salsu. Pak přede mne ještě postavili horkou misku se zapečenými fazolemi. Do tortill si host naskládá ingredience a ,,ubalí" si svou večeři.

Bylo to vynikající, zvládnul jsem sotva čtvrtinu. Doporučuji si místa telefonicky rezervovat.

Vřele doporučuji.